B - tým - Preview

PREVIEW | Pavel Němeček: Chceme sezónu zakončit vítězstvím

Rezerva Pardubic završí sezónu posledním utkáním na hřišti Živanic. Pardubický B-tým vstoupí do utkání z 13. místa tabulky ČFL, zatímco se soupeř nachází o jednu příčku níž. Duel začíná v sobotu od 10:15 hodin.

Pardubická rezerva naposledy podlehla Kolínu 0:3. O tom, co bude zapotřebí v sobotu v Živanicích změnit, má trenér Pavel Němeček jasno: „Živanice mají stejně zkušený mančaft jako měl Kolín v minulém zápase. Proti Kolínu jsme dostali lekci z produktivity. My jsme hráli, oni dávali góly. Je potřeba, aby si hráči byli vědomi toho, že i když máme balón, musíme myslet i na bránění.“

Pro mnoho fanoušků Pardubic to bude v sobotu specifické utkání. Hlavní trenér pardubického B-týmu však nebere sobotní derby nijak speciálně: „Zápas proti Živanicím nevnímám jako mimořádný. V Živanicích znám sice všechny hráče i ostatní lidi, kteří se o tamní fotbal starají. Na zápas v Živanicích se proto hlavně moc těším.“

Pardubice B aktuálně drží 13. příčku v tabulce ČFL skupiny B. O tom, jakou hrou se budou chtít Pardubáci na Bohdanečsku prezentovat má trenér Němeček jasno: „Pokusíme se v Živanicích předvést atraktivní hru. Chceme si vytvořit gólové šance, které budeme schopni proměnit. Čeká nás kvalitní soupeř.“

Poslední duel sezóny slibuje atraktivní duel. V sobotu 10.6. od 10:15 hodin bude chtít rezerva Pardubic zakončit sezónu vítězstvím. „Vždycky je příjemné, když poslední zápas v sezóně skončí vítězstvím. Musíme si ale dát pozor na kvalitu hráčů soupeře,“ uvědomuje si Pavel Němeček.

Autor článku: Kazimír Svoboda

Autor fotografie: Radek Klier